top of page

2022'de Hangi Yetkinlikler Edinilebilir ? - 1

Bir yıl biterken genellikle yeni yıl ile ilgili büyük hedefler belirleriz. Geçmişte yapmak isteyipte yapamadığımız birçok şeyi gelecek yıla yükleriz. Bu şekilde arzuladığımız hayata ulaşacağımızı düşünürüz.


Kimi zaman ulaşırız ancak kimi zamanda ne kadar çok hayal kurmuşuz deriz. Bu konuda kafandaki geçmiş ve gelecek kurgusunu çok iyi şekilde saklayabileceğin bir platform mevcut.


Buraya tıklayarak 2021 ve 2022 yılını çok iyi bir şekilde planlayabileceğin ücretsiz bir kitapçığa sahip olabilirsin.


Geçtiğimiz yıl ocak ayında ilk defa doldurduğum bu dökümanda kimi hedeflerimi çoktan başardığımı ama kimilerinde de yerimde saydığımı farkettim. Ama işin güzel yanı Ocak ayındaki isteklerimi net bir şekilde gözlemleyebiliyorum. Bu yüzden sana da faydası olabilecek bir döküman olacaktır.


Peki planlama için tavsiyemizi verdiğimize göre 2022'de hangi yetkinlikler edinebiliriz ?


İçerik Üretmek bende ilk sırada geliyor.


Çünkü hayatımda hiç ara vermeden 8 ay içerik üretebilmeyi zorda olsa başardım. Daha önceden kendimi bildim bileli içerik tüketen biri olarak aradaki farkı net olarak gözlemleyebildim. Hep içerik üretenlerin bahsettiği bir konu vardı.


"İçerik üreterek işinizi büyütebilirsiniz."

Tüketen biri olarak duyduğumda çok dikkate almadığım bir konuydu. İçerik üreterek işimi büyütme ilişkisi kuramıyordum. Çünkü zaten bir yerde tam zamanlı olarak çalışıyordum. Tam zamanlı çalışan birisi neden başkalarına faydalı olmak için ekstra içerik üretsin ki ?


Ama sonrasında kişisel markalaşmanın önemini fark ettiğimde içerik üretmenin benim için hayatımın bir parçası olması gerektiği kanısına vardım ve 2021 Şubat ayında kendi Instagram sayfamı açtım.


2021 yılında içerik üreterek birçok kişiye yardımcı olmaya çalışsamda 2022'de bu konuda çok daha farklı planlarım mevcut. Sana bahsetmemde bir sakınca yok :)


1000 kişiyi kendi istediği veya uzman olduğu bir konuda istikrarlı bir şekilde içerik üretmeye başlatmayı planlıyorum.


Bunu neden istiyorum peki ? Çünkü hepimizin paylaşmaya değer bilgisine ihtiyacı olan insanlar var. Eğer çok iyi Excel biliyorsan iyi bilmeyen kişilerin senin bilgine ihtiyacı var. Ya da bir müzik aletini çalabiliyorsan başkalarıda senden bunu öğrenebilir.


"Gökhan benim anlatacağım veya yetkinlik hissettiğim bir alan yok."

Diyorsan hemen tavsiye vereyim. Kendini geliştirmek istediğin bir alanda da içerik üretebilirsin. Zaten bir süre sonra şunu farkedeceksin. Paylaşım yaptıkça öğrendiğini ve daha fazla araştırma yapıp okuman gerektiğini göreceksin.


Yeterki iste.


Merak ettiğin bir konu olursa bana Instagram'dan yazmayı unutma!


İlk adım ne olabilir dersen öncelikle kendi güçlü yanlarını ve zayıf yanlarını bir kağıda yaz. Yukarıda verdiğim takvimde hedeflerini belirle ve mükemmel olmayı beklemeden başla.


İçerik tasarımı konusunda kafana takılan bir konu varsa nasıl yaparım bilmiyorum dersen buraya tıklayarak Canva Eğitimime katılabilirsin.


Bugün içerik üretmeyle ilgili yazımı okudun. Bu noktaya kadar geldiysen teşekkürler.


Haftaya bambaşka bir yetkinlik alanında görüşmek üzere.


Sağlıcakla.

Gökhan.

277 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

8849 Metre yüksekliğinde Everest Dağına tırmanacak olsan muhtemelen aylarını veya yıllarını hazırlık için harcasın. Ya da tatile bir yere gidecek olsan minimum 2-3 gününü hazırlığa ayırırsın dimi :) P

Şu anda bu yazıyı okuyorsan hali hazırda ya içerik üretiyorsun ya da içerik üretmek istiyorsun demektir. Peki neden içerik üretmelisin ? Bu noktada basitçe aktaracağım 5 adım var. 1.İçerik üretmek sen

bottom of page