top of page

İçerik Üret Hayatın Değişsin!

Şu anda bu yazıyı okuyorsan hali hazırda ya içerik üretiyorsun ya da içerik üretmek istiyorsun demektir.


Peki neden içerik üretmelisin ?


Bu noktada basitçe aktaracağım 5 adım var.


1.İçerik üretmek seni seyirci olmaktan çıkarıyor.


Günümüzde hepimiz birer tüketiciyiz. Günde ortalama 2 Saat 57 Dakikamızı Sosyal Medyada geçiriyoruz. Ancak üretmeye başladığımızda tüketmek için harcadığımız vakitlerden fedakarlık yapıp görsel, yazılı veya video olarak üretmeye başlıyoruz. Seyirci olmaktan çıkıp takip edilen olmaya başlıyoruz.


2. Her gün gelişmene imkan tanıyor.


Ücretsiz olarak değer katmak her gün yeni şeyler öğrenmene ve kendini geliştirmene katkı sağlıyor. Ürettikçe eksildiğini ve yeni şeyler öğrenmen gerektiğini fark ediyorsun. Bilgi paylaştıkça çoğalır derler ama bence bilgi paylaştıkça eksilir. Bu eksiği kapatmak içinde bol bol araştırma yapmak, okumak ve izlemek gerekli.


3.Motive ediyor.


Daha önce içinde tuttuğun belki onlarca değerli bilgini ve tecrübeni birilerine aktarıp onların bu bilgilerle fayda sağladığını görünce doğru yolda olduğunu ve daha da fazla kişiye ulaşman gerektiğini fark ediyorsun.

Gelen motive edici teşekkür mesajlarıda istikrarı elden bırakmadan devam etmeni sağlıyor.


4.Topluluk kurmana yardımcı oluyor.


Kendi ilgi alanında içerik ürettiğinde senin gibi benzer konulara ilgili binlerce kişiye ulaşabiliyorsun. Bu diyelimki e-ticaret olsun. E-ticaret yapan veya yapmak isteyen kişiler seni takip etmeye başlıyor. Sonrasında bu kişilere uzmanlığınla ilgili hizmetler veya ürünler sunduğunda satın alma eylemine geçen müşterilerin oluyor.


5.Gelir elde etmene destek oluyor.


Bir önceki maddede aktardım. Müşterilerin sana başlangıçta belki ek gelir kazandırıyorlar gibi gelebilir ama sonrasında bunlar ana gelirin haline dönüşebilir.


İçerik üretmek önümüzdeki yıllarda çok daha popüler hale gelecek. Herkes üretmek için adım atacak ama istikrarlı olanlar kazanacak.


Unutma!


Başlamak büyük bir adım olsada üretmeyi sürdürmek çok daha önemli.


Eğer başlamak için hala kafanda soru işareti varsa yorumunu yazmayı unutma!


Bu metni video olarak izlemek istersen buraya tıklayabilirsin.


Görüşmek üzere :)

85 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

8849 Metre yüksekliğinde Everest Dağına tırmanacak olsan muhtemelen aylarını veya yıllarını hazırlık için harcasın. Ya da tatile bir yere gidecek olsan minimum 2-3 gününü hazırlığa ayırırsın dimi :) P

Bir yıl biterken genellikle yeni yıl ile ilgili büyük hedefler belirleriz. Geçmişte yapmak isteyipte yapamadığımız birçok şeyi gelecek yıla yükleriz. Bu şekilde arzuladığımız hayata ulaşacağımızı düşü

bottom of page